همه چیز در مورد باشگاه فوتبال پاریسن ژرمن

فوتبال یک ورزش جهانی است که به دلیل طرفدارن بسیاری که دارد از دیرباز مورد توجه خاصی در میان دیگررشته‌های ورزشی قرار گرفته است. تمامی کشورهای کوچک و بزرگ دنیا دارای تیم‌های بسیار فوتبال هستند و در راس آن تیم فوتبال ملی خود را تقویت می‌کنند. چرا که بتوانند در مسابقات لیگ برتر، قاره‌ای و المپیک با موفقیت در فوتبال به محبوبیت دست یابند و در مسابقات فوتبال بهترین جایگاه را از آن خود کند. امروزه مسابقات فوتبال به مهم‌ترین مسابقه ورزشی تبدیل شده است که میلیون‌ها ورزشکار و ورزش دوست را سرگرم می‌کند. برخی از باشگاه‌های کشورها به دلیل داشتن بهترین تمرینات فوتبال، بازیکنان عالی و بردهای پشت سرم به شهرت می‌رسند. باشگاه فوتبال پاریسن ژرمن نیز یکی از باشگاه‌های حرفه‌ای و بسیار موفق است. این باشگاه تخصصی لیگ ۱ کشور فرانسه است و که در شهر پاریس قرار گرفته است.

در صورتی که به فوتبال علاقه‌ دارید، مسابقات را دنبال می‌کنید و یا خود در دسته فوتبالیست‌ها قرار می‌گیرید، خوب است درباره باشگاه برتر فوتبال فرانسه نیز اطلاع کسب کنید. کلینیک تخصصی فوتبال پیشگامان مشهد با ارائه مقالی تحت عنوان معرفی باشگاه‌های معتبر دنیا در تلاش تا تا شما را در زمینه الگو برداری و بهترین شدن یاری رساند.

بررسی نام فوتبال لیگ برتر فرانسه

همانطور که در قسمت مقدمه نیز گفته شد، باشگاه پاری سن ژرمن از پر افتخارترین باشگاه‌های خارجی می‌باشد. اف.سِ  به زبان فرانسوی به معنای باشگاه است و مخفف لاتین پاری سن ژرمن نیز پی اس جی یا پاریس اس جی گفته می‌شود. باشگاه بزرگ و نامی در شهر پاریس در کشور فرانسه پایه گذاری شده است و امروزه طرفداران زیادی از اقسام و نقاط کشور دارد.

تاریخچه باشگاه فوتبال پاریسن ژرمن

باشگاه پاریسن ژرمن یک باشگاه موفق و به نسبت جوان در میان دیگر باشگاه‌های اصیل و درخشان دنیاست. این باشگاه در ۱۲ اوت سال ۱۹۷۰ راه اندازی شده است. با توجه به سال تاسیس این بازیکن باشگاه پاری سن ژرمن بیش از ۵۱ سال پیش افتتاح شده است. برای اطلاع بیشتر جالب است بدانید این باشگاه از ترکیب دو تیم فرانسوی تشکیل شده است. این تیم پس از گذشت ۴ سال از آغاز کار خود در سال ۱۹۷۴ تا همین حالا جزء لیگ برتر کشور فرانسه می‌باشد.

تیم پاریسن ژرمن تاکنون توانسته است ۶ بار در لیگ برتر پیروز شود. سال‌های اوج قدرت و نام آوری این تیم فرانسوی در میانه‌های دهه ۹۰ میلادی است. در فهرست فدراسیون بین المللی تاریخ فوتبال که در آن آمار موفقیت‌های فوتبالی جهان قرار می‌گیرد، باشگاه فوتبال پاریسن ژرمن در رتبه اول و در جایگاه بهترین باشگاه‌های جهان قرار گرفته است. مالک یا سرمایه گذار باشگاه فرانسه سازمان سرمایه گذاری قطر و مدیر عامل آن آقای ناصر الخلیفی است. این تیم در ورزشگاه پارک ده پرنس در بازی‌های خانگی بازی می‎‌کنند.

همه چیز در مورد باشگاه فوتبال پاریسن ژرمن

بررسی رنگ لباس و نماد تیم

باشگاه پاریسن ژرمن با لباس سنتی آبی و قرمز به مصاف هم می‌روند. معروف‌ترین لباس این تیم قدر رنگ سورمه‌ای تیره است که همه مردم جهان نیز تیم پی. اس. جی را به همین رنگ می‌شناسند. اما این نکته قابل ذکر است که اعضای این تیم در برخی از مواقع نیز از پیراهنی با رنگ آبی کمرنگ یا روشن‌تری نیز استفاده می‌کنند. به طور کلی رنگ آبی و سرمه‌ای نماد تیم پاری سن ژرمن است. لوگوی باشگاه معتبر فرانسوی نیز دایره‌ای آبی رنگ است که برج ایفل که نماد فرانسه است در وسط آن خودنمایی می‌کند.

لُ کلاسیک یا لِ کلاسیکو

اگر از طرفداران باشگاه فوتبال پاریسن ژرمن هستید به طور حتم با واژه لُ کلاسیک یا لِ کلاسیکو آشنایی دارید. به مهم‌ترین و حساس‌ترین بازی فوتبالی که در کشور فرانسه برگذار می‌شود لِ کلاسیکو گفته می‌شود. در این مسابقه پر طرفدار تیم‎‎‌ پاریسن ژرمن از شهر پاریس و تیم المپیک مارسی از بندر مارسی به مصاف هم می‌روند.

عناوین و بازیکنان معتبر پاری سن ژرمن

تیمی با چنان شهرت و قدمت قطعا دارای بازیکنان برتری است که موجب موفقیت تیم شده‌اند. بازیکنانی که منجر به درخشش یک تیم می‌شوند همیشه در ذهن طرفداران باقی می‌مانند. همچنین تیم فرانسوی پاریسن ژرمن نیز به سبب پیروزی‌های بسیارش به عناوینی زیادی دست پیدا کرده است.

بازیکنان برتر تیم پاریسن ژرمن

بازیکنان برتر تیم پاریسن ژرمن عبارتند از:

جوئل باتس، سافت سوشیچ، ژان مارک پیلورگت، دومنیک روشتو، جورج وه آ، برناد لاما، پائولتا، آنخل دی ماریا، رونالدینیو، مارکو وارتی، نیمار، کیلیان امباپه، رای سوزا ویرا د الیویرا، مکسول و…

عناوین معتبر تیم پاری سن ژرمن

عناوین معتبر تیم پاری سن ژرمن عبارتند از:

 • ۱ بار جام برندگان جام اروپا
 • ۸ بار لیگ فرانسه یا لیک وان
 • ۱۲ بار جام حذفی فرانسه یا کوپ دو فرانس

افتخارات و رکوردهای تیم فوتبال فرانسوی

باشگاه ژرمن‌ها در سال ۲۰۲۰ در بازی مقابل بارسلونا و موفقیتی که کسب کرد برای اولین بار به فینال راه یافت. علاوه براین تیم فوتبال فرانسه در سال‌های دورتر یعنی سال ۲۰۱۰ به عنوان ثروتمندترین باشگاه فوتبال کشور فرانسه شهرت پیدا کرد. در ادامه افتخارات و رکوردهای این تیم را می‌آوریم.

افتخارات تیم ۱ لیگ برتر پاریس کشور فرانسه

افتخارات تیم ۱ لیگ برتر پاریس کشور فرانسه عبارتند از:

 • قهرمانی در جام برندگان اروپا در سال ۱۹۹۵
 • قهرمانی در جام اینترتوتو در سال ۲۰۰۱
 • نایت قهرمانی لیک قهرمانان اروپا در سال ۲۰۲۰
 • ۹ قهرمانی در لیگ ۱ فرانسه از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۲۰

همه چیز در مورد باشگاه فوتبال پاریسن ژرمن

رکوردهای باشگاه فوتبال پاریسن ژرمن

رکوردهای باشگاه فوتبال پاریسن ژرمن عبارتند از:

 • بیشترین تعداد بازی توسط ژان مارک پیلورگت با ۴۳۵ بار
 • بهترین گلزن در مسابقات توسط ادینسون کاوانی با ۲۰۰ گل
 • رکورد ۱۴ قهرمانی در جام حذفی فرانسه از سال ۱۹۸۱ تا ۲۰۲۱
 • رکورد ۱۰ قهرمانی در سوپر جام فرانسه از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۲۰
 • رکورد ۹ قهرمانی در جام اتحادیه فرانسه از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۲۰

کلام آخر

امید داریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوبی از تیم معروف فرانسوی کسب کرده باشید. با تماشای بازی‌های تیم‌های برتر دنیا و توجه به مسائلی اساسی و پایه در فوتبال چون فراگیری علم تمرین، داشتن برنامه تغذیه فوتبال و برنامه اصلاح حرکتی می‌‌توان بهترین تمرینات فوتبال را رقم زد که نتیجه آن درخشش و کسب مقاوم افتخار است. باشگاه فوتبال پیشگامان مشهد با تربیت و پرورش فوتبالیست‌هایی در سنین مختلف و تشکیل تیم فوتبال نونهالان پیشگامان مشهد، تیم فوتبال نوجوانان پیشگامان مشهد و تیم فوتبال جوانان پیشگامان مشهد در تلاش است به موفقیت و شهرت بسیار دست پیدا کنند.

برای کسب اطلاع بیشتر از موفقیت‌ها و برنامه‌های فوتبالی مدرسه ما از پیج اینستاگرام فوتبال پیشگامان دیدن فرمایید.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟