بهترین سن برای فوتبالیست شدن

اگر شما هم به ورزش مهیج و پرطرفدار فوتبال علاقه‌ مند هستید در این مقاله از بهترین مدرسه فوتبال مشهد همراه ما باشید که از تاریخچه فوتبال تا بهترین سن برای فوتبالیست شدن، مطالب مفیدی در اختیار شما قرار دهیم.

ورزش فوتبال محبوبیت فراوانی بین مردم در سایر کشورهای دنیا پیدا کرده است. این بازی به صورت گروهی اجرا می‌ شود که در آن دو تیم یازده نفره با هم رقابت می‌ کنند. رهبری هر تیم توسط سر مربی انجام می‌ شود. زمان بازی نود دقیقه است که تقسیم به دو ست می‌ شود و بازیکنان طی زمان چهل‌ و پنج دقیقه با هم به رقابت می‌ پردازند و بر اساس تعداد گل‌ های وارد شده داخل دروازه، تیم برنده مشخص می‌ شود.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که اولین بار کدام کشور بازی فوتبال را انجام دادند؟
کشور چین به عنوان اولین کشور و سپس کشور رم با ارائه یک سری قوانین خواهان بازی فوتبال در کشور خود شده است.

بهترین سن شروع فوتبال

بهترین سن برای فوتبالیست شدن

در پاسخ به این سوال که بهترین سن برای فوتبالیست شدن چند سالگی است؟ در ابتدا لازم است بگویم که ممکن است شما فرزندی داشته باشید که علاقه‌ مند به بازی فوتبال است و از شما درخواست این را دارد که حتماً در تابستان یا در کنار کلاس‌ های مدرسه به مدرسه فوتبال برود. اکثر پسران آرزو دارند تا روزی فوتبالیست بزرگی شوند و دائما خود را با مسی یا رونالدو مقایسه می‌ کنند و آن‌ ها را الگوی خود در فوتبال قرار داده‌ اند. اما با گذشت زمان و بالا رفتن سنشان این علاقه در بعضی از آن‌ ها کاهش می‌ یابد ولی همه‌ ی پسران حداقل یک بار بازی فوتبال را امتحان کرده‌ اند.

بهترین سن برای شروع فوتبال ۱۲ سالگی است! علت این که تا قبل از سن ۱۲ سالگی متخصصان سلامت پیشنهاد نمی‌ کنند این است که احتمال برخورد توپ به سرو جمجمه زیاد است و تا قبل از سن ۱۲ سالگی مغز در حال رشد است و اگر ضربه‌ ای جبران ناپذیر به مغز وارد شود به طبع آن می‌ تواند باعث آسیب به مغز شود.

طی تحقیقاتی نشان داده شده است که شروع فوتبال برای کودکان و نوجوانان زیر ۱۲ سال باعث کاهش قدرت حافظه و تمرکز در کودکان و نوجوانان خواهد شد و علت آن آسیب دیدن سلول‌ های مغزی و پارگی عروق خونی می‌ شود که بر اثر وارد شدن ضربه است. اگر سلامت فرزند تان برایتان مهم است تا قبل از  رسیدن فرزندتان به سن شروع فوتبال که ۱۲ سالگی می باشد هرگز برای ثبت نام مدرسه‌ فوتبال اقدام نکنید.

فوتبال ۲ تا ۸ ساله

متخصصان می‌ گویند تا قبل از ۸ سالگی فعالیت بدنی کودک را بیشتر باید در حد پریدن، شوت کردن و گروهی بازی کردن در نظر گرفت و انجام تمرینات سخت و پر فشار فوتبال برای این سن مناسب نیست.

فوتبال ۸ تا ۱۲ سالگی

در این سن به علت توان بدنی بالا و قدرتمند شدن پاها به هنگام شوت زدن، انجام تمرینات ورزشی مرتبط با فوتبال همواره باید زیر نظر مربی انجام شود، همچنین در این سن یادگیری اعمال تکنیکی فوتبال و قواعد کلی ورزش را می‌ توان یاد گرفت.

فوتبال ۱۲ تا ۱۸ سالگی

به گفته متخصصین و پزشکان بهترین سن برای شروع فوتبال و زمان توصیه شده برای بدن انسان جهت شروع فعالیت‌ های مرتبط با فوتبال بین سنین ۱۲ تا ۱۸ سالگی است که بیشترین بازخورد را دارد. بی‌ شک در این سن به علت توانایی در کسب مهارت و قدرت بدنی می‌ توان فوتبال را شروع کرد و نتیجۀ خوبی کسب کرد. اگر سلامتی و علاقه فرزند تان برایتان مهم است، می‌ توانید به لینک ثبت‌ نام مدرسه‌ فوتبال پیشگامان مراجعه نمایید.

برنامه تغذیه فوتبال

فوتبال مانند دیگر ورزش‌ ها نیازمند تغذیه‌ ی مناسبی است تا علاقه‌ مندان بتوانند قدرت، سرعت و مهارت لازم را کسب کنند. این تغذیه بسته به نوع فعالیت فرد که ممکن است مهاجم یا دروازه‌ بان باشد متفاوت است، البته رده سنی و زمان بازی نیز می‌ تواند تأثیرگذار باشد. برای مثال برای فردی که پست مهاجم را دارد باید توان و قدرت بدنی بالایی داشته باشد و یا فردی که دروازه‌ بان است حتماً باید تمرکز بالایی داشته باشد. پس متخصصین تغذیه برای رسیدن افراد به هر یک از این توانایی‌ ها رژیم مخصوص به همان فرد را پیشنهاد می‌ دهند.

 چرا تغذیه برای فوتبالیست مهم است؟

  • فوتبال نوعی ورزش است پس نوع تغذیه و میزان کالری دریافتی با فرد عادی مطمئناً باید فرق کند.
  • فعالیت و تمرین بدن و پا در فوتبال زیاد است و برای رشد عضلات و جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات حتماً باید رژیم خاصی رعایت شود.
  • فوتبالیست برای افزایش تمرکز حتماً باید رژیم مناسبی را دریافت کند تا بیشترین مواد مغذی به سلول‌ ها برسد.
  • بهترین تغذیه، باید تغذیه‌ ای باشد که اولاً زیر نظر متخصص باشد دوم اینکه کالری دریافتی باید متناسب با کالری خروجی باشد. علت تأکید بر تغذیه مناسب برای جلوگیری از اضافه وزن است چرا که یک فوتبالیست دائماً در حال دویدن و دفاع از زمین خود حین مسابقه است، پس چابکی و سریع‌ السیر بودن به عنوان یک اصل مهم برای فوتبالیست حرفه‌ ای به شمار می‌ آید.
استعداد پروری فوتبال

استعداد یابی فوتبال

شاخص‌ های استعداد یابی در فوتبال طبق نظر کلینیک تخصصی فوتبال، مهارت و قدرت بدنی فوق‌ العاده‌ در ورزش فوتبال مشخص شده است. داشتن روحیه‌ ی ‌تیمی و قدرت بدنی مخصوصاً عضلات قوی پا بسیار مهم است. به علت تمرینات زیاد و دویدن‌ های قدرتی و سرعتی سلامت قلبی و ریوی بسیار مهم است.

موفقیت در فوتبال با بهترین تمرینات فوتبال

دریبل زدن مارپیچ

دریبل زدن این‌ گونه است که تعدادی موانع گذاشته می‌ شود هر کدام به فاصله‌ ی ۳ متری و فوتبالیست با توپ به ‌صورت مارپیچ از بین آن‌ ها عبور می‌ کند.

پاس دادن و دنبال کردن

بازیکن‌ ها گروه‌ بندی می‌ شوند و هر سه نفر درون یک گروه قرار می‌ گیرند و توپ را پاس می‌ دهند به یکدیگر تا به دروازه برسانند و گل بزنند.

ضربه با سر و جا خالی دادن

ضربه با سر همان‌ طور که از اسمش پیداست یعنی با سر به توپ ضربه زده شود و به یار هم تیمی خود پاس داده شود. همچنین نسبت به کسی که به دنبال توپ است باید مهارت جا خالی دادن را کسب کرد و با تمام قدرت توپ را از دسترس حریف دور کرد.

دو قدرتی

برای با قدرت دویدن طی ۹۰ دقیقه مسابقه در زمین فوتبال ، قطعاً تمرین و تلاش فراوانی می طلبد.

سخن آخر

برای اینکه استعداد یابی موفقی داشته باشید و در بهترین سن برای فوتبالیست شدن اقدام کنید، می‌ توانید به مدرسه فوتبال پیشگامان مراجعه و ثبت‌ نام کنید. متخصصین ما با استعداد یابی دقیق و مشاوران تغذیه با بهترین برنامه‌ ریزی ورزشی با هدف رشد افراد علاقه‌ مند به فوتبال در خدمت شما هستند. از شما بسیار سپاسگزاریم که همراه ما بودید. همچنین می‌ توانید برای ارتباط بیشتر با تیم فوتبال نو نهالان پیشگامان مشهد پیج اینستاگرام را دنبال کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به مشاوره نیاز دارید؟