پکیج برنامه غذایی فوتبالیست + 12 برنامه غذایی فوتبالیست نوجوان

آیا شما هم نگران برنامه غذایی فوتبالیست خود هستید؟ چگونه می توانیم برنامه تغذیه فوتبال را به صورت حرفه ای پیاده سازی کنیم؟ آنچه که ما در باشگاه فوتبال پیشگامان مشهد جهت پکیج برنامه غذایی برای فوتبالیست نوجوان و تغذیه فوتبالیست نونهال در نظر گرفته ایم ارائه یک رژیم غذایی فوتبالی، آن هم با تغذیه حرفه ای می باشد که شما عزیزان با ثبت نام در بهترین مدرسه فوتبال می توانید از این خدمات بهره مند شوید.

برای ثبت نام در مدرسه فوتبال باشگاه پیشگامان روی دکمه رو به رو کلیک کنید

جهت دریافت پکیج روانشناسی مغز و اعصاب با شماره تلفن روبرو تماس بگیرید. ۰۹۱۵۱۱۱۳۰۲۱

ارائه اصول تغذیه در فوتبال توسط باشگاه پیشگامان

با برنامه تغذیه فوتبال

برنامه تغذیه در فوتبال

فوتبال ورزشی است که به دلیل ساعت‌ ها تحرک و دویدن، انرژی زیادی را صرف می‌ کند. فوتبال از آن دست ورزش‌ هایی است که مستلزم یک برنامه تغذیه فوتبالی است. در این ورزش پر انرژی و فعال، بالا بردن سطح عملکرد در کیفیت بازی تاثیر بسزایی دارد.

تبعیت از یک برنامه تغذیه فوتبالی برای یک فوتبالیست اهمیت زیادی دارد. با انتخاب یک رژیم غذایی مناسب می‌ توانید قدرت، استقامت بدنی و انرژی را در وضعیت خوب و استانداردی نگه دارید. توجه به برنامه تغذیه فوتبال تاثیری مستقیم در توانایی و سطح کیفیت بازی یک فوتبالیست دارد. یکی از ویژگی‌ های یک کلینیک تخصصی فوتبال، ارائه برنامه تغذیه فوتبال به فوتبالیست‌ های خود اعم از تغذیه فوتبالیست نونهال است.

برنامه غذایی برای فوتبالیست نوجوان

برای موفقیت در فوتبال، داشتن برنامه غذایی فوتبالیست مناسب تحت عنوان رژیم فوتبالی بسیار ضروری است. باشگاه فوتبال پیشگامان از آن مدارس فوتبالی است که به اهمیت برنامه غذایی برای فوتبالیست نوجوان در این ورزش آگاه است و به همین دلیل یکی از معتبرترین مدارسی می‌ باشد که به صورت تخصصی برنامه تغذیه حرفه‌ ای فوتبال را به فوتبالیست‌ های نمونه خود ارائه می‌ دهد. برای خرید پکیج تغذیه حرفه‌ ای با شماره موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

اهمیت تغذیه در فوتبال

می‌ دانید که یکی از نیازهای اساسی بدن تغذیه است. تغذیه مناسب باعث می‌ شود بدن آن نیازهایی مغذی، ویتامینی و معدنی مورد نیاز را در کنار هم داشته باشد. اما میزان کالری و انرژی برای هر شخص با شخص دیگری متفاوت است. برای مثال انرژی مورد نیاز یک کودک با یک فرد بزرگسال متفاوت می‌ باشد.

اگر به کودک انرژی مورد نیاز و یا مواد مغذی مناسب نرسد، کودک دچار مشکلاتی نظیر لاغری و یا کوتاهی قد می‌ شود. اما نکته قابل توجه این است که تنها سن و سال ملاکی برای تایین رژیم غذایی نیست. افراد با توجه به فعالیتی که دارند انرژی می‌ سوزانند و اگر آن انرژی حذف شود و یا کمتر از میزان مورد نیاز به بدن برسد، فرد دچار بی حالی و مشکلات جدی دیگری می‌ شود.

تمام آنچه گفته شد تاییدی بر اهمیت برنامه غذایی فوتبالیست بر روی بدن و نیاز یک فوتبالیست به برنامه تغذیه فوتبال است. یک فوتبالیست در طول ۹۰ دقیقه فعالیت در یک بازی فوتبال به طور تقریبی بین ۲۰۰۰ تا ۳۴۰۰ کالری می‌ سوزاند. چنانچه یک فوتبالیست برنامه تغذیه درستی نداشته باشد دچار تحلیل عضلات می‌ شود و این کمبود در کوتاه مدت به آسیب‌ های جدی و فرسایشی می‌ انجامد.

علاوه بر این، فوتبالیستی که بدن ضعیفی داشته باشد و انرژی مورد نیاز بدن به او نرسد خیلی زود به بی‌ حالی و ضعف دچار می‌ شود و قدرت ادامه بازی از همان دقایق اول از او گرفته می‌ شود. برعکس فوتبالیستی که برنامه تغذیه مناسبی داشته باشد بدنی قوی، سالم، قدرتمند و پر انرژی دارد که می‌ تواند ساعت‌ ها بدون احساس خستگی بدود. اینجاست که می توانیم نقش تغذیه در فوتبال و برنامه غذایی برای فوتبالیست نوجوان را درک کنیم.

کلینیک تخصصی فوتبال پیشگامان با بهترین کارشناسان تغذیه همکاری می‌ کند. متخصص تغذیه فوتبال، با علم به انرژی و رژیم غذایی، متناسب با یک فوتبالیست، بهترین برنامه تغذیه فوتبال را در مشهد را به فوتبالیست‌ ها ارائه می‌ دهند. برای خرید پکیج برنامه تغذیه فوتبال در باشگاه پیشگامان با شماره موجود در سایت همین حالا تماس بگیرید.

هرم غذایی یک فوتبالیست

برنامه تغذیه فوتبال

یک برنامه تغذیه مناسب شامل رژیم غذایی قبل از مسابقه، بعد از مسابقه و میان‌ وعده‌ های پر از مواد مغذی و معدنی می‌ باشد. برنامه غذایی فوتبالیست استاندارد و مناسب است که شامل پروتئین جهت ترمیم عضلات و کربوهیدارت جهت تامین انرژی مورد نیاز یک فوتبالیست ‌باشد. علاوه بر این در برنامه تغذیه فوتبال یک فوتبالیست باید انواع میوه‌ ها، سبزیجات، غلات و تمامی مواد معدنی به میزان مناسب موجود باشد.

یک رژیم غذایی مناسب باید چربی سالم مورد نیاز را از طریق ماهی، روغن‌ های گیاهی و دانه‌ های چربی آجیل داشته باشد. نکته مورد نیاز دیگری که باید در رژیم فوتبالی لحاظ شود رساندن آب کافی به بدن است، زیرا فوتبالیست‌ ها به دلیل تحرک زیادی که دارند به طبع عرق فراوانی می‌ کنند و باید آب مورد نیاز بدن از طریق سبزیجات و آب تامین گردد.

زمانی یک فوتبالیست بهترین تمرینات فوتبال را از سر می‌ گذراند و به موفقیت در فوتبال می‌ رسد که از یک برنامه تغذیه فوتبال که فقط برای فوتبالیست‌ ها و بر اساس علم به نیازهای آنان تعیین شده است تبعیت ‌کند. شما می‌ توانید با ثبت نام در کلینیک تخصصی فوتبال پیشگامان از پکیج تغذیه حرفه‌ ای و دیگر پکیج‌ های موجود نظیر علم تمرین فوتبال، تمرینات مهارتی و تسلط بر توپ، برنامه اصلاح حرکتی، استعداد یابی فوتبال در مشهد و مهارت موفقیت فوتبال را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

اهمیت هیدراتاسیون در برنامه تغذیه فوتبال

همانطور که گفته شد در یک برنامه غذایی فوتبالیست استاندارد، نیاز به مایعات لحاظ شده است. کم بود آب باعث بی حالی و اُفت استقامت بدنی می‌ شود. لازم است بازیکنان در حین بازی با خود بطری آب همراه داشته باشند و در فصول گرم که بدن عرق بیشتری می‌ کند آب بیشتری نوشیده شود. استفاده از نوشیدنی حاوی کربوهیدرات می‌ تواند گزینه مناسبی به عنوان بهترین تغذیه بین دو نیمه فوتبال، برای ذخیره انرژی و آب بدن باشد.

برای اطلاع از برنامه های فوتبال باشگاه پیشگامان می توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

اهمیت کربوهیدارت در اصول تغذیه در فوتبال

به طور تقریبی نصف انرژی بدن توسط کربوهیدرات تهیه می‌ شود. بنابراین در برنامه تغذیه فوتبال وجود مقادیر مناسبی کربوهیدرات در هر وعده اهمیت فراوانی دارد و می تواند به عنوان یک انرژی زا فوتبالی عمل کند. همچنین استفاده از کربوهیدرات باعث می‌ شود موفقیت در فوتبال به طرز چشمگیری افزایش یابد. کمبود کربوهیدرات باعث تحلیل عضلات و در نتیجه آسیب رساندن به بدن می‌ شود. باشگاه فوتبال پیشگامان به صورت جداگانه برای برنامه غذایی برای فوتبالیست نوجوان و تغذیه فوتبالیست نونهال، جوان برنامه ریزی می کند و رژیم غذایی متناسب با هر رده سنی را به کار می برد.

نقش پروتئین در تغذیه فوتبال

کارشناسان ورزشی بر این باور هستند که میزان پروتئین دریافتی ورزشکاران بخصوص فوتبالیست‌ ها باید بیشتر از افراد معمولی باشد. این خود به موفقیت در فوتبال و موفقیت در داشتن بهترین تمرینات فوتبال منجر می‌ شود. میزان مناسب پروتئین لازمه در برنامه تغذیه فوتبال به ازای هر کیلوگرم وزن بدن ۲/۱ – ۴/۱ گرم می‌ باشد. بنابراین پروتئین در رژیم غذایی فوتبالیست جایگاه مهمی دارد.

نقش چربی در برنامه تغذیه فوتبال

منظور از چربی، چربی‌ های مفید و لازم برای بدن است. در یک رژیم فوتبالی مناسب، باید مواد مغذی و حاوی چربی گنجانده شود. کمبود یا حذف چربی در رژیم غذایی به خصوص ورزشکاران، سبب خشکی پوست، ریزش مو، عدم تمرکز کافی، بهم ریختگی هورمون و خلاقیت های ذهنی لازم می شود. چربی بدن نباید از ۲۰ در صد کاهش پیدا کند.

جمع بندی

همانطور که مستحضر هستید اگر می‌ خواهید بهترین عملکرد را در زمین داشته باشید و با بالاترین سطح انرژی، بهترین تمرینات فوتبال را داشته باشید، لازم است زیر نظر کارشناسان این حوزه، برنامه تغذیه فوتبال و برنامه غذایی فوتبالیست را به صورت استاندارد خریداری کنید. جهت اطلاع از اخبار و پیگیری فعالیت‌ ها و موفقیت‌ های باشگاه  فوتبال پیشگامان می توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

به مشاوره نیاز دارید؟