تغذیه حرفه ای

ارائه تخصصی‌ترین تغذیه حرفه‌ای باشگاه پیشگامان

با برنامه تغذیه فوتبال

فوتبال ورزشی است که به دلیل ساعت‌ها تحرک و دویدن انرژی زیادی را صرف می‌کند. فوتبال از آن دست ورزش‌هایی است که مستلزم یک برنامه تغذیه فوتبال مناسب و استاندارد زیر نظر کارشناس تغذیه می‌باشد. ورزشکاران و فوتبالیست‌های حرفه‌ای آگاه هستند که تامین انرژی مورد نیاز و رژیم غذایی متناسب با این ورزش پر انرژی و فعال، در بالا بردن سطح عملکرد و کیفیت بازی تاثیر بسزایی دارد.

تبعیت از یک برنامه تغذیه فوتبالی برای یک فوتبالیست اهمیت زیادی دارد. با انتخاب یک رژیم غذایی مناسب می‌توانید قدرت، استقامت بدنی و انرژی را در وضعیت خوب و استانداردی نگه دارید. توجه به برنامه تغذیه فوتبال تاثیری مستقیمی در توانایی و سطح کیفیت بازی یک فوتبالیست دارد. یکی از ویژگی‌های یک کلینیک تخصصی فوتبال، ارائه برنامه تغذیه فوتبال به فوتبالیست‌های خود است. داشتن برنامه تغذیه مناسب منجر به موفقیت در فوتبال می‌شود. باشگاه فوتبال پیشگامان از آن مدارس فوتبالی است که به اهمیت تغذیه در این ورزش آگاه است و به همین دلیل یکی از معتبرترین مدارسی می‌باشد که به صورت تخصصی برنامه تغذیه حرفه‌ای فوتبال را به فوتبالیست‌های نمونه خود ارائه می‌دهد.
برای خرید پکیج تغذیه حرفه‌ای با شماره موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

تغذیه حرفه‌ای و متناسب در فوتبال

می‌دانید که یکی از نیازهای اساسی بدن تغذیه است. تغذیه مناسب باعث می‌شود بدن آن نیازهایی مغذی، ویتامینی و معدنی مورد نیاز را در کنار هم داشته باشد. اما میزان کالری و انرژی برای هر شخص با شخص دیگری متفاوت است. برای مثال انرژی مورد نیاز یک کودک با یک فرد بزرگسال متفاوت می‌باشد. اگر به کودک انرژی مورد نیاز و یا مواد مغذی مناسب نرسد، کودک دچار مشکلاتی نظیر لاغری و یا کوتاهی قد می‌شود. اما نکته قابل توجه این است که تنها سن و سال ملاکی برای تایین رژیم غذایی نیست. افراد با توجه به فعالیتی که دارند انرژی می‌سوزانند و اگر آن انرژی حذف شود و یا کم‌تر از میزان مورد نیاز به بدن برسد، فرد دچار بی حالی و مشکلات جدی دیگری می‌شود.

تمام آنچه گفته شد تاییدی بر اهمیت تغذیه بر روی بدن و نیاز یک فوتبالیست به برنامه تغذیه فوتبال است. یک فوتبالیست در طول ۹۰ دقیقه فعالیت در یک بازی فوتبال به طور تقریبی از ۲۰۰۰ تا ۳۴۰۰ کالری نیز می‌سوزانند. چنانچه یک فوتبالیست برنامه تغذیه درستی نداشته باشد دچار تحلیل عضلات می‌شود و این کمبود در کوتاه مدت به آسیب‌های جدی و فرسایشی می‌انجامد. علاوه بر این فوتبالیستی که بدن ضعیفی داشته باشد و انرژی مورد نیاز بدن به او نرسد خیلی زود به بی‌حالی و ضعف دچار می‌شود و قدرت ادامه بازی از دقایق اول از او گرفته می‌شود. برعکس فوتبالیستی که برنامه تغذیه مناسبی داشته باشد بدنی قوی، سالم، قدرتمند و پر انرژی دارد که می‌تواند ساعت‌ها بدون احساس خستگی بدود.

کلینیک تخصصی فوتبال پیشگامان با بهترین کارشناسان تغذیه همکاری می‌کند. این کارشناسان تغذیه با علم به انرژی و رژیم غذایی متناسب با یک فوتبالیست، بهترین برنامه تغذیه فوتبال را در مشهد را به فوتبالیست‌ها ارائه می‌دهد. برای خرید پکیج برنامه تغذیه فوتبال در باشگاه پیشگامان با شماره موجود در سایت همین حالا تماس بگیرید.

ویژگی یک برنامه تغذیه فوتبال استاندارد

یک برنامه تغذیه مناسب شامل رژیم غذایی قبل از مسابقه، بعد از مسابقه و میان‌ وعده‌های پر از مواد مغذی و معدنی می‌باشد. برنامه تغذیه فوتبالی استاندارد و مناسب است که شامل پروتئین جهت ترمیم عضلات و کربوهیدارت جهت تامین انرژی مورد نیاز یک فوتبالیست ‌باشد. علاوه بر این در برنامه تغذیه فوتبال یک فوتبالیست باید انواع میوه‌ها، سبزیجات، غلات و تمامی مواد معدنی به میزان مناسب موجود باشد. یک رژیم غذایی مناسب باید چربی سالم مورد نیاز را از طریق ماهی، روغن‌های گیاهی و دانه‌های چربی آجیل داشته باشد. نکته مورد نیاز دیگری که باید در رژیم غذایی فوتبالی لحاظ شود رساندن آب کافی به بدن است، زیرا فوتبالیست‌ها به دلیل تحرک زیادی که دارند به طبع عرق فراوانی می‌کنند و باید آب مورد نیاز بدن از طریق سبزیجات و آب تامین گردد.

زمانی یک فوتبالیست بهترین تمرینات فوتبال را از سر می‌گذراند و به موفقیت در فوتبال می‌رسد که از یک برنامه تغذیه فوتبال که فقط برای فوتبالیست‌ها و بر اساس علم به نیازهای آنان تعیین شده است تعبیت ‌کند. شما می‌توانید با ثبت نام در کلینیک تخصصی فوتبال پیشگامان از پکیج تغذیه حرفه‌ای و دیگر پکیج‌های موجود نظیر علم تمرین، تمرینات مهارتی و تسلط بر توپ، برنامه اصلاح حرکتی، استعداد سنجی ورزش و مهارت موفقیت ذهن پیروز و سبک زندگی در فوتبال را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

اهمیت هیدراتاسیون در برنامه تغذیه فوتبال

همانطور که گفته شد در یک برنامه تغذیه فوتبال استاندارد، نیاز به مایعات لحاظ شده است. کم بود آب و باعث بی حالی و اُفت استقامت بدنی می‌شود. لازم است بازیکنان در حین بازی با خود بطری آب همراه داشته باشند و در فصول گرم که بدن عرق بیشتری می‌کند آب بیشتری نوشیده شود. جای دادن نوشیدنی حاوی کربوهیدرات می‌تواند برای ذخیره انرژی و آب بدن گزینه مناسبی باشند.

اهمیت کربوهیدارت در برنامه تغذیه فوتبال

به طور تقریبی نصف انرژی بدن توسط کربوهیدرات تهیه می‌شود. بنابراین در برنامه تغذیه فوتبال وجود مقادیر مناسبی کربوهیدرات در هر وعده اهمیت فراوانی دارد و باعث می‌شود موفقیت در فوتبال به طرز چشمگیری افزایش یابد. کمبود کربوهیدرات باعث تحلیل عضلات و در نتیجه آسیب رساندن به بدن می‌شود.
باشگاه فوتبال پیشگامان به صورت جداگانه برای تیم‌های فوتبال نونهالان، فوتبال نوجوانان و فوتبال جوانان رژیم غذایی متناسب با رده سنی متناسب را برنامه ریزی می‌کند.

اهمیت پروتئین در برنامه تغذیه فوتبال

کارشناسان ورزشی بر این باور هستند که میزان پروتئین دریافتی ورزشکاران بخصوص فوتبالیست‌ها باید بیشتر از افراد معمولی باشد. این خود به موفقیت در فوتبال و موفقیت در داشتن بهترین تمرینات فوتبال منجر می‌شود. میزان مناسب پروتئین لازمه در برنامه تغذیه فوتبال به ازای هر کیلوگرم وزن بدن ۲/۱ – ۴/۱ گرم می‌باشد. بنابراین پروتئین در رژیم غذایی یک فوتبالیست جایگاه مهمی دارد.

اهمیت چربی در برنامه تغذیه فوتبال

منظور از چربی، چربی‌های مفید و لازم برای بدن است. در یک رژیم غذایی متناسب باید مواد مغذی و حاوی چربی گنجانده شود. کمبود یا حذف چربی در رژیم غذایی به خصوص ورزشکاران سبب خشکی  پوست، ریزش مو، عدم تمرکز کافی، بهم ریختگی هورمون و خلاقیات دارد. چربی بدن نباید از ۲۰ در صد کاهش پیدا کند. همانطور که مستحضر هستید اگر می‌خواهید بهترین عملکرد را در زمین داشته باشید و با بالاترین سطح انرژی بهترین تمرینات فوتبال را داشته باشید، لازم است زیر نظر کارشناسان این حوزه، برنامه تغذیه فوتبال را به صورت استاندارد خریداری کنید.

برای خرید هر یک از پکیج‌های کلینیک تخصصی فوتبال پیشگامان به سایت ما مراجعه کنید. جهت اطلاع از اخبار و پیگیری فعالیت‌ها و موفقیت‌های باشگاه پیشگامان از پیج اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

به مشاوره نیاز دارید؟