معرفی امکانات باشگاه امام رضا

همه ما می‌دانیم که ورزش یکی از مهم‌ترین اصول زندگی است. همواره با ورزش و تغذیه درست است که می‌توان زندگی شاد و سالمی داشت. ورزش کردن فواید بسیاری دارد که هیچگاه نباید از آن غافل شد. بدن ورزیده، تمرکز بالا، جلوگیری از فرسایش بدن، انرژی مثبت و… تنها برخی از ویژگی‌های ورزش کردن است.
یکی از راه‌های خوب برای شروع ورزش، کشف و پرورش توانایی‌های ورزشی می‌باشد. بسیار از افراد علاقه‌مند به ورزش‌هایی چون فوتبال، به صورت حرفه‌ای پا در یک حوزه می‌گذارند و آن رشته را به عنوان شغل دنبال می‌کنند. افراد ورزشکار نیازمند محیطی با امکانات لازمه هستند تا بتوانند در آن بستر، رشد و نمو پیدا کنند. خوشبختانه در شهر مشهد ورزشگاه امام رضا وجود دارد که بهترین مجموعه ورزشی خراسان محسوب می‌شود. اکنون در ادامه به معرفی امکانات باشگاه امام رضا خواهیم پرداخت.

تاریخچه ورزشگاه امام رضا مشهد

ورزشگاه امام رضا پس از انقلاب و در سال ۱۳۸۴ استارت خورد و در سال ۱۳۹۵ تکمیل شد. اولین بازی دوستانه و رسمی در این ورزشگاه، به ۲۵ شهریور سال ۱۳۸۴ بر می‌گردد. گنجایش ورزشگاه امام رضا مشهد مقدس بیش از ۲۵ هزار نفر است. این مجموعه، تنها ورزشگاهی است که پس از انقلاب به صورت مسقف ساخته شد.
باشگاه امام رضا در بلوار خیام مشهد برای رشته‌های فوتبال و دو میدانی راه‌اندازی شده است. جالب است بدانید که مالیکت این ورزشگاه با مساحت ۱۲ هکتاری، آستان قدس رضوی است. البته ساختمان‌های این مجموعه حدود ۴/۵ هکتار را در برگرفته است و برای ساخت آن بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌اند. استادیوم فوتبال امام رضا مجهز به تمامی امکانات رفاهی و لازمه است و دارای استانداردهای فیفا می‌باشد.۱۰ سالن ورزشی، سالن‌های سمینار، باشگاه، غذاخوری، پارکینگ، موزه افتخارات ورزشی، کلاس‌هایی برای مربیگری تنها بخش‌هایی از امکانات این مجموعه عظیم ورزشی هستند.

ساختار ورزشگاه امام رضا

در وهله اول به معماری این مجموعه می‌پردازیم. معماری این ورزشگاه بسیار مدرن است. به عبارت دیگر، طوری ساخته شده است که تمامی نیازهای تماشاگران، خبرنگاران و… را برآورده می‌کند. به عنوان مثال جایگاه تماشاگران استاندارد بین‌المللی را دارد و چادری با سازه‌های مدرن برای زیبایی و آسایش تماشاچی‌ها در نظر گرفته شده است. نورپردازی‌ها نیز دید خوبی را برای بازیکنان و تماشاگران ایجاد می‌کنند. علاوه بر این، محل درب‌های ورزشگاه دسترسی به خیابان را آسان نموده است.
از امکانات باشگاه امام رضا می‌توان به سالن‌های مجزا و زمین چمن بی‌نظیر اشاره کرد. زمین چمن ورزشگاه زهکشی خوبی دارد؛ به طوری که در صورت بارش باران هرگز دچار آب گرفتی نمی‌شود. در کنار زمین چمن اصلی نیز، زمین تمرین فوتبال قرار گرفته است. لازم به ذکر است که این زمین تمرین نیز بسیار حرفه‌ای و سطح بالا ساخته شده و با استفاده از علم تمرین می‌توانید برنامه اصلاح حرکتی را در این زمین اجرا کرد.

متریال اصلی استادیوم این ورزشگاه چون سقف، صندلی و چمن همگی پشتیبانی بهترین شرکت‌های اروپایی را در کنار خود داشته‌اند. این استادیوم توسط کنفدراسیون فوتبال‌های آسیا جایگاه خوبی دارد. زیرا بر اساس ساختار و امکانات باشگاه امام رضا به آن جایگاه A را داده‌اند.

معرفی امکانات باشگاه امام رضا

بخش‌های اصلی مجموعه ورزشی امام رضا

همانطور که گفته شد؛ در این مجموعه بزرگ ورزشی، شاهد رویدادهای بین المللی مهمی هستیم. این مجموعه ۱۲ هکتاری خود به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود. هر یک از این بخش‌ها، با معماری خاص و نوین طوری ساخته شده‌اند که برای ورزشکاران مناسب باشد. این بدان معناست که امکانات باشگاه امام رضا نیز برای برگزاری بهترین تمرینات فوتبال بسیار مناسب و هوشمندانه است.

بخش‌ها یا اماکن مختلف ورزشی در ورزشگاه امام رضا عبارتند از:

 • سالن سرپوشیده ورزشی چند منظوره
 • مجموعه آبی استخر، سونا و جکوزی
 • سالن ورزش باستانی و زورخانه‌ای
 • زمین چمن طبیعی تمرینات فوتبال
 • سالن ورزش‌های رزمی و دفاعی
 • استادیوم ۲۵ هزار نفری مسقف
 • پیست دو میدانی
 • سالن بدنسازی و …

بررسی امکانات باشگاه امام رضا

در این قسمت امکانات متمایز کننده ورزشگاه امام رضا را با دیگر مجموعه‌های ورزشی می‌آوریم. زیرا با بررسی این ویژگی‌ها می‌توانید به اهمیت و اعتبار این مجموعه پی ببرید. البته داشتن تاییدیه فدراسیون ورزش نیز، خود مهر تاییدی بر کیفیت بالای این مجموعه است.

امکانات باشگاه امام رضا عبارتند از:

 • ۶ طبقه پارکینگ با گنجایش ۵۰۰۰ خودرو
 • وجود یک درمانگاه شبانه‌روزی در ورزشگاه
 • ۳۶۰ پروژکتور دو هزار واتی برای زمین چمن
 • سقف پارچه‌ای با مساحت ۱۸۰۰۰ متر مربع
 • ۱۴ سالن مجزا زیر سکویی برای تماشاگران
 • ۱۰ سالن ورزش مجهز به تهویه و تاسیسات
 • ۶۵ بلندگو قابل تنظیم، ۶۴ دوربین، اسکوبورد
 • چمن زهکشی با کیفیت بالا و قابل قبول فیفا
 • ۲ سالن بدنسازی فول امکانات آقایان و بانوان
 • استخر بسیار مدرن با امکانات سونا و جکوزی
 • صندلی‌های باکیفیت و راحت به رنگ آبی و سفید
 • سیستم‌ گرمایشی و سرمایشی هوشمند و نوین

معرفی امکانات باشگاه امام رضا

موقعیت جغرافیایی ورزشگاه امام رضا

ورزشگاه امام رضا در بلوار خیام واقع شده است. از نظر دسترسی نیز وضعیت بسیار خوبی دارد و به خیابان‌های اصلی نزدیک می‌باشد. وسیله‌های حمل و نقل عمومی چون اتوبوس و تاکسی نیز امکان حضور تماشگران، بازیکنان و فوتبالیست‌هایی که قصد استفاده از امکانات باشگاه امام رضا را دارند، فراهم می‌کنند.

آدرس ورزشگاه امام رضا:

خراسان- خراسان رضوی- مشهد- بلوار خیام- حد فاصل تقاطع توس و بلوار فردوسی- مجموعه ورزشی امام رضا(ع)

رویدادهای مهم درون ورزشگاه امام رضا

بازی تیم‌های تهران و پدیده مشهد در۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ در هفته بیست و هفتم لیگ برتر در ورزشگاه امام رضا صورت گرفته است. در این بازی، تیم پدیده با زدن یک گل در مقابل تیم استقلال پیروز شد.

مدرسه فوتبال پیشگامان مشهد

کلینیک تخصصی فوتبال پیشگامان از برترین مدارس پرورش و آموزش استعدادهای فوتبالی در مشهد مقدس است. مدرسه ما با استعداد یابی فوتبال، افراد را در پست‌های مناسب فوتبالی جایگذاری می‌کند. سپس بهترین مربیان با ارائه علم تمرین در کنار بازیکنان هستند تا موفقیت در فوتبال را رقم بزنند.
یکی از ویژگی‌های مدرسه پیشگامان، بسترسازی مناسب برای داشتن بهترین تمرینات فوتبال است. به این صورت که بهترین زمین‌های ورزشی را برای فوتبالیست‌های خود فراهم می‌کنند. در اختیار قرار دادن و استفاده از امکانات باشگاه امام رضا نیز از مزایای مدرسه ما می‌باشد. مربیان این مجموعه در کنار برنامه تغذیه فوتبال و اصلاح سبک زندگی فوتبالیست‌های خود، شاهد موفقیت‌های زیادی بوده است. چرا که تیم فوتبال نونهالان پیشگامان مشهد، تیم فوتبال نوجوانان پیشگامان مشهد و تیم فوتبال جوانان پیشگامان مشهد در چندین دوره از مسابقات لیگ برتر به موفقیت دست یافته‌اند.

برای اطلاع از پکیج‌ها، افتخارات و برنامه‌های این مدرسه فوتبال، پیج اینستاگرام پیشگامان را دنبال کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به مشاوره نیاز دارید؟