همه چیز در مورد تست فوتبال

فوتبال، این ورزش بسیار هیجان انگیز در تمام دنیا محبوبیت زیادی دارد. اصولا ورزش‌های تیمی پر طرفدارتر و جذاب‌تر هستند. کمتر مرد یا پسری را می‌شناسیم که به فوتبال علاقه‌مند نباشد. در این میان برخی تنها به عنوان تماشاچی از بازی فوتبال لذت می‌برند و به صورت جدی فوتبال را دنبال نمی‌کنند. اما گروهی دیگر آنقدر شیفته فوتبال هستند که آرزو فوتبالیست شدن دارند. برای رسیدن به رویای فوتبالیست شدن تنها کافیست به صورت حرفه‌ای وارد یک کلینیک تخصصی فوتبال شوید. با فراگیری علم تمرین و استعداد یابی فوتبال نیز می‌توانید به موفقیت در فوتبال دست یابید. اما لازمه ورود به آکادمی فوتبال و یا یک باشگاه و تیم، تست گیری فوتبال است.

اگر شما هم از عاشقان فوتبال هستید و به این ورزش به عنوان شغل و حرفه آینده خود نگاه می‌کنید. با این مقاله از باشگاه فوتبال پیشگامان مشهد همراه باشید.

مهم‌ترین مرحله قبل از ورود به فوتبال

قبل از آن که وارد مراحل اولیه فوتبالیست شدن شوید، لازم است از نظر روحی آمادگی پیدا کنید. مسیر رسیدن به هر  نوع موفقیتی نیازمند تلاش و پشتکار است. البته در مورد فوتبالیست شدن نیز شرایط کمی پیچیده‌تر است. بنابراین بهتر است ویژگی‌هایی چون پشتکار، صبر، تلاش، دوری از ناامیدی و کنترل خشم را بیاموزید. تنها شما نیستید که پا در این حوزه گذاشته‌اید! هر چقدر تلاش و تمرین داشته باشید و از قدرت بدنی بالاتری برخوردار باشید، شانس خود را بالاتر برده‌اید. همه چیز بستگی به شما دارد اما از دیده شدن نیز ناامید نشوید. روحیه جنگاوری خود را تقویت کنید تا به موفقیت برسید.

بررسی رده‌های سنی در فوتبال

به صورت کلی در فوتبال دو نوع رده وجود دارد که فوتبالیست‌ها با توجه به سن در آن جای می‌گیرند. در این طبقه بندی رده سنی پایه و بزرگسالان قرار می‌گیرند.

 • رده سنی پایه:

به طور کلی در فوتبال رده سنی افراد زیر ۹ سال تا ۲۱ سال در گروه رده سنی پایه هستند. به عبارت دیگر نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید، در رده پایه بازی می‌کنند. البته این نکته حائز اهمیت است که این فوتبال پایه، خود به فوتبال پایه تهران و فوتبال پایه در دیگر نقاط کشور تقسیم می‌شود. به عبارت دیگر تیم‌های فوتبال تهران جزء آسیاویژن و برتر هستند که خود دسته یک و دو دارند. در تیم‌های استان‌های دیگر نیز لیگ برتر وجود دارد اما در سطح تیم تهران نیست.

 • رده سنی بزرگسالان:

در رده سنی بزرگسالان افراد بالای ۲۱ سال قرار می‌گیرند. دقت داشته باشید، در صورتی که قصد راه‌یابی به تیم بزرگسالان را دارید، برای تست گیری فوتبال از ۲۲ سالگی آماده گردید.

همه چیز در مورد تست فوتبال

زمان تست گیری فوتبال پایه

تست گیری فوتبال معمولا از خرداد یا تیر ماه آغاز می‌شود و تا اواخر شهریور ماه ادامه دارد. بهترین زمان برای تمرین‌های فشرده و آمادگی جسمی، در اسفند ماه است. با برنامه‌ریزی زیر نظر مربیان باشگاه خود و تمرین کردن می‌توانید به آنچه لایق هستید، برسید. توجه داشته باشید که حداقل به یک دوره ۶ ماهه برای رسیدن به آمادگی جهت تست نیاز دارید. در برخی مواقع نیز تست نیم فصل نیز برگزار می‌گردد که این تست در شهریور و یا مهر ماه است و برای جا ماندگان لحاظ می‌شود.

زمان تست گیری فوتبال بزرگسالان

به دلیل آن که تیم بزرگسالان لیگ‌های مختلف دارد، در فصول مختلف انجام می‌شود. در ادامه به صورت تیتروار به زمان تست اشاره می‌کنیم.

 • لیگ‌های استانی: اواخر خرداد تا انتهای مرداد
 • لیگ دسته سوم: مرحله اول خرداد و تیر ماه، مرحله دوم آبان و آذر
 • لیگ دسته دوم: از خرداد ماه تا مرداد ماه
 • لیگ دسته اول: اواخر اردیبهشت تا تیر ماه

نکات لازمه در تست فوتبال

برای رسیدن به هر موفقیتی به خصوص فوتبال، که طرفداران زیادی دارد، لازم است به نکاتی توجه داشته باشید. داشتن آمادگی از نظر شخصیتی، روحی، روانی، جسمی و … همگی در تست فوتبال قابل اهمیت هستند.

نکات و توصیه‌های لازم برای موفقیت در فوتبال عبارتند از:

 • برنامه‌ریزی همه جانبه
 • برنامه اصلاحی و تمرین
 • انگیزه و ذوق و شوق بالا
 • کمک گرفتن از یک راهنما
 • آمادگی بدنی و روحی بالا
 • داشتن برنامه تغذیه فوتبال
 • آمادگی رقابت تیمی-دوستانه
 • آمادگی رقابت تیمی-دوستانه
 • هدفمند بودن و سخت کوشی
 • کنترل استرس و داشتن اعتماد به نفس

همه چیز در مورد تست فوتبال

چگونگی و نحوه تست گرفتن فوتبال

قبل از هر چیز، از فوتبالیست در رابطه با پستی که در آن فعال است پرسیده می‌شود. این پست‌ها شامل دروازه بان، مدافع، مهاجم و هافبک می‌شود. سپس بر اساس پست، بازیکنان را به تیم‌هایی تقسیم می‌کنند. به بازیکنان معمولا ۱۵ تا ۳۰ دقیقه فرصت برای بازی داده می‌شود. اما به یاد داشته باشید که این تنها بازی در حضور مربی نخواهد بود. پس امیدتان را از دست ندهید. معمولا برای تست گیری فوتبال ۱۰۰ دقیقه فرصت و زمان به هر بازیکن داده می‌شود. این ۱۰۰ دقیقه، تعیین‌کننده موفقیت شما خواهد بود. پس لازم است تمام تلاش خود را بکنید.

موارد مهم ارزیابی در تست گیری فوتبال

برای قبولی در تیم یک باشگاه، از بازیکنان تست بازی گرفته می‌شود. در دقایقی که رو به روی مربی بازی می‌کنید، تمام حرکات شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. پس لازم است به حرکات خود نکته سنج باشید زیرا هر عمل شما بررسی خواهد شد.

موارد ارزیابی در تست عبارتند از:

 • چگونگی دویدن، حرکت کردن، لایی کشیدن، پاس دادن و سر زدن
 • چگونگی انجام وظایف و از عهده بر آمدن در هر پستی از بازی
 • چگونگی ارتباط برقرار کردن کلامی، چشمی و صحبت کردن
 • چگونگی استایل بازی، سر بالا بودن، تمرکز بر گروه و زمین
 • چگونگی نحوه بازی با توپ و نحوه شوت زدن یک بازیکن
 • اعتماد به نفس، قدرت تمرکز، قدرت جسمی و سرعت بازیکن

تست فوتبال در باشگاه فوتبال پیشگامان مشهد

کلینیک تخصصی فوتبال پیشگامان مشهد، یکی از آکادمی‌های فعال و موفق در شرق کشور است. مدرسه ما با استعداد یابی فوتبال، بازیکنان را در پستی که مهارت دارند، پروش می‌دهند. سپس زیر نظر مربیان برتر، با سواد و با اخلاق علم تمرین را می‌آموزند. مدرسه ما نیز از اهمیت برنامه اصلاح حرکتی و برنامه تغذیه فوتبال نیز غافل نبوده است. همچنین در کنار تمام تعالیم لازمه و اصولی، بازیکنان بهترین تمرینات فوتبال را در بهترین زمین‌های بازی چون باشگاه امام رضا خواهند داشت. تیم‌های فوتبال نونهالان، فوتبال نوجوانان و فوتبال جوانان مدرسه ما شاهد موفقیت در لیگ‌های برتر نیز بوده‌اند. با آموزش در باشگاه ما می‌توانید برای تست گیری فوتبال در هر باشگاهی آمادگی کافی را کسب کنید.

مدرسه فوتبال پیشگامان امید دارد تا تمامی بازیکنان مستعد و علاقه‌مند به ورزش فوتبال، پله‌های ترقی را طی کرده و به موفقیت در این رشته دست یابند.

برای اطلاع از نحوه مسابقات و موفقیت‌های تیم فوتبال پیشگامان مشهد از پیج اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به مشاوره نیاز دارید؟